Stosunek seksualny w szósty dzień cyklu a ryzyko ciąży

Czy mogę zajść w ciąże jeśli szóstego dnia cyklu współżyłam z chłopakiem. Najkrótszy cykl trwa 28a najdluszy 35 dni
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Statystycznie do współżycia doszło w czasie dni niepłodnych, co oznacza, że ryzyko ciąży jest niewielkie. Warto jednak pamiętać, że ponieważ współżyli Państwo bez zabezpieczenia, takie ryzyko istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - powinien być wiarygodny w dniu kolejnej spodziewanej miesiączki.