Stosunek, śluz, ciąża?

Dzień dobry.
Kochałam się z moim chłopakiem 6.02.2010. Ostatni okres miałam 29.01. Średnio cykl trwa 29 dni. Krwawienie mam ok.6 dni. Ostatnio przyjmowałam antybiotyk. 9.02 zauważyłam pojawienie się śluzu, 11.02, czyli dzisiaj, śluz był rozciągliwy.
Czy mogę być w ciąży?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Współżyli Państwo 9 dnia cyklu. Owulacja ma miejsce ok. 14 dni przed miesiączką, czyli mniej więcej 6 dni po stosunku. Plemniki mogą teoretycznie przetrwać i zachować zdolność do zapłodnienia w drogach rodnych kobiety do 7 dni. Jest więc nieduża szansa, że dojdzie do ciąży. Śluz, który Pani zaobserwowała, oznacza początek najbardziej płodnego okresu w Pani cyklu (okres okołoowulacyjny). Szansa na ciążę nie jest w każdym razie duża. Jeśli miesiączka będzie się opóźniać, może Pani wykonać test ciążowy (artykuł o testach: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Pozdrawiam serdecznie!