Stosunek trzy dni po okresie - czy mogłam zajść w ciążę?

W piatek 3 dni temu skończyła mi się miesiączka i następnego dnia miałam stosunek z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogłam zajść w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Prawdopodobieństwo ciąży przy seksie bez zabezpieczenia istnieje zawsze. Trzy dni po miesiączce raczej niewielkie - większe, jeżeli cykle są nieregularne. W takiej sytuacji należy po prostu czekać na termin następnej miesiączki, a jeżeli się nie pojawi - wykonać test ciążowy. I pamiętać zawsze o zabezpieczeniu (antykoncepcja w tabletkach lub prezerwatywa).

Pozdrawiam serdecznie