Stosunek w 16 dniu cyklu z użyciem prezerwatywy a ryzyko ciąży

Mam 18 lat,okres mam nieregularny, cykl trwa zazwyczaj ok 30-31 dni. Wspolzylam ze swoim chlopakiem w 16 dniu cyklu, uzylismy prezerwatywy ktora nie pekla, byl stosunek przerywany... czy jest prawdopodobienstwo ciazy? Zaznaczam, ze byl to nasz dopiero drugi raz

Magdalena StusiĹska

W przypadku aktywności seksualnej zawsze istnieje ryzyko zajścia w ciążę- jednak w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo niskie.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo istnieje. Niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Stosunek nawet jeśli prezerwatywa nie pęknie niesie ze sobą ryzyko ciąży. Oczywiście jest to ryzyko bardzo bardzo niskie.