Stosunek w 3 dniu cyklu a ciąża

Nie przyjęłam 4 tabletki leku Qlaira , przyjęłam 5 dnia bieżącą i zapomnianą, odbyłam stosunek płciowy 3 dnia cyklu i czy mogę zajść w ciążę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ zapomniała Pani tabletki w pierwszym tygodniu (przerwa w przyjęciu zapomnianej tabletki była dłuższa niż 12 godzin), ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę zatem wykonać test ciążowy. Ponadto proszę pamiętać o stosowaniu dodatkowej metody antykoncepcji przez kolejne 7 dni od zapomnianej tabletki.