Stosunek w 4 dniu cyklu a wskazania do zastosowania tabletki 72 h po

Dobry wieczór, miesiączkowanie zaczęłam 1 października współżyłam z chłopakiem w nocy 4/5 października (1:00). Był to stosunek przerywane bez żadnej innej metody antykoncepcji. Czy powinnam się skierować po tabletkę 72 po? Proszę o pilną odpowiedź. Będę wdzięczna.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli współżyła Pani bez zabezpieczenia (stosunek przerywany nie jest uznaną metodą antykoncepcyjną) to ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Decyzja, czy przyjąć tabletkę awaryjną należy jednak do Pani.