Stosunek w czasie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu doustnej antykoncepcji a ryzyko zapłodnienia

Witam! Stosuje tabletki antykoncepcyjne ( jest to 4 opakowanie) w 7 dzień 7 dniowej przerwy kochalam sie z mezem w prezerwatywie ale mąz wczesniej dotykał swojego członka w czasie erekcji i potem zakladal prezerwatywe i smarował ją zelem nawilzajacym. Na drugi dzien o godz 13 przyjełam 1 tabletke z nowego opakowania, czy w takiej sytuacji jest mozliwosc zajscia w ciaze? Czy wogole w takiej sytuacji bez zarzywania tabletek jest mozliwosc ze by kobieta zaszla w ciaze?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli była to 7 dniowa przerwa między opakowaniami tabletek, to zabezpieczenie antykoncepcyjne jest utrzymane. Dodatkowo zastosowanie prezerwatywy praktycznie wyklucza możliwość zapłodnienia.