Stosunek w czasie okresu

Kochałam się z chłopakiem 8 marca, 7 skończył mi się okres, czyli miałam dni niepłodne, on nie doszedł do końca. Czy zatem mogę być w ciąży?

Witam!

Podczas krwawienia miesiączkowego teoretycznie trwa okres niepłodny. Jednak istnieje wiele czynników, mogących przesunąć owulację (m.in. stres, przeziębienie, gorączka, odchudzanie), a więc i dni płodne. Ponadto stosunek przerywany nie jest skuteczna metoda antykoncepcyjną. Dlatego podczas miesiączki również można zajść w ciążę, chociaż ryzyko jest znacznie mniejsze.

Więcej informacji na temat współżycia podczas okresu znajduje się na stronie: http://abcantykoncepcja.pl/seks-w-czasie-okresu-czy-trzeba-sie-zabezpieczac.