Stosunek w dni płodne bez zabezpieczenia a negatywny test ciążowy

Witam. Współżylam z chłopakiem w dni płodne bez zabezpieczenia, doszło do wytrysku i wszystko zostało we mnie. Od dnia owulacji boli mnie podbrzusze i jajniki. Mam też powiększone i obolałe piersi a do tego dochodzi czasami ból kręgosłupa. Dzisiaj robiłam test i wyszedł negatywnie. Czy test może się mylić? Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje - nie ma jednak takiej możliwości, by ocenić je w wartościach liczbowych. Sugeruję powtórzenie testu ciążowego po 14 dniach od stosunku.