Stosunek w ostatnim dniu tablek anty i odstawienie - czy jest ryzyko ciąży?

Czy jeśli uprawiałam seks w ostatnim dniu brania tabletki anty, a później w trakcie "przerwy" wystąpiło krwawienie, to czy jest ryzyko ciąży? Po 7-dniowej przerwie odstawiłam branie tabletek. W trakcie przerwy jak i po niej nie kochałam się. Tak więc, czy jest możliwe zajście w ciążę w tym ostatnim dniu brania tabletek? Mój ginekolog powiedział, że wraz z krwawieniem plemniki "wypłynęły" i do owulacji nie doczekają. Mimo to martwię się, ponieważ od ostatniego krwawienia minęło 31 dni, a okresu nadal nie mam. Pobolewa mnie brzuch i nabrzmiały piersi. Wszystko wskazuje, że są to moje typowe objawy zbliżającego się okresu. Czy mogę być w ciąży i kiedy mogę spodziewać się okresu? Kiedy powinnam pójść do ginekologa, jeśli okres nie wystąpi w najbliższym czasie? Bardzo proszę o szybką i rzeczową odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza owulacja pojawia się zazwyczaj z 10-14-dniowym opóźnieniem. Podobnie z takim samym opóźnieniem pojawia się miesiączka. Dlatego powinna Pani spokojnie czekać na okres. Należy pamiętać, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet przez pół roku. Jeżeli po upływie tego czasu miesiączki będą nieregularne, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
W Pani przypadku ryzyko ciąży jest znikome.

Pozdrawiam