Stosunek w prezerwatywie, w dni niepłodne a ryzyko ciąży

Dzień dobry, jaka jest szansa na zapłodnienie jeśli z partnerem użyję prezerwatywy durex extra save, zostanie ona poprawnie nałożona, nie pęknie i nie skończy we mnie? Używając kalendarza dni płodnych i niepłodnych sprawdziłam sobie co by było gdyby mój cykl trwał 20 dni (tak się zdarzało) i co jakby trwał 35 (tak również bywało) i zawsze te same 4 dni wypadały niepłodne, rozumiem, że mogę być wtedy w 90% pewna, ze nic się nie stanie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skuteczność antykoncepcyjną danej metody określa Wskaźnik Pearla. Wskaźnik określa liczbę ciąż na 100 kobiet stosujących daną metodę w ciągu roku. Dla prezerwatywy wynosi on od 2-15. Można zatem w uproszczeniu określić skuteczność prezerwatywy na 85-98%.