Stosunek w prezerwatywie z osobą chorą na HIV a ryzyko zarażenia

dzien dobry, mialem stosunek z dziewczyna ktora po kilku dniach powiedziala mi ze ma hiv..uzywalem prezerwatywy, nie pekla, czy moglem sie zarazic tym virusem? ona mnie zapewnia ze nie..ze wszystko jest ok

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko w takim przypadku jest znikome, jednak nie można go na 100% wykluczyć. Powinien Pan wykonać dwukrotnie badanie w kierunku HIV. Teraz - by zbadać stan wyjściowy, oraz za 3 miesiące, by sprawdzić czy nie doszło do zakażenia.