Stosunek w prezerwatywie z prostytutką a ryzyko zarażenia chorobami wenerycznymi

Witam!, Uprawiałem seks z prostytutką (z różnych przyczyn do tego doszło - był to jedyny raz). Podczas całego stosunku byłem w prezerwatywie (do samego końca). Jestem pewien, że nie zsuneła sie ani nie pękła. Czy powinienem obawiać się zarażenia jakąs chorobą W.? Jeżeli tak to proszę o info kiedy i jakie badania powinienem przeprowadzić. Jestem tydzień po zdarzeniu i żadnych nie pokojących objawów nie zauważyłem
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko zakażenia zminimalizował Pan poprzez stosowanie prezerwatywy podczas stosunku. Należy jednak pamiętać, że do zakażenia może dojść także podczas pieszczot, a nie tylko samego stosunku.
Powinien się Pan obserwować czy nie występują żadne objawy - wysypka w okolicach intymnych, wyciek z cewki moczowej o dziwnym zapachu, świąd, pieczenie.
Jeśli takie objawy by się pojawiły powinien Pan zgłosić się do lekarza dermatologa-wenerologa, który poprzez badanie kliniczne i ewentualnie dodatkową diagnostykę pozwoli ustalić chorobę i wdroży odpowiednie leczenie.
Dodatkowo po około 3 miesiącach od stosunku z prostytutką może Pan wykonać bezpłatne, anonimowe badanie w kierunku HIV (w każdym dużym mieście w Polsce).

Warto zauważyć, że równie ryzykowna jest aktywność seksualna z przygodnymi, nieznanymi partnerkami z pubów czy disco lub portali randkowych...
Profesjonalistki "płatnej miłości" mają średnio więcej kontaktów, ale też zazwyczaj bardziej pilnują stanu zdrowia z oczywistych względów...