Stosunek z wytryskiem w dzień niepłodny a ryzyko zapłodnienia

Witam.Od pierwszej ciazy minely 4miesiace,zaczelam brac 1 opak.tebletek,przy 8 tebletce odbylam stosunek z partnerem niesety z finishem we mnie. Dodam ze podczas brania tabetek mam ciagle krwawienia, a w dniu stosunku byl dzien nieplodny i dzien po rowniez. Czy jak jest dalsze krwawienie to da sie obliczyc dni plodne i niepdlodne? czy moge zajsc w ciaze? Gdybym chciala wziasc tabletke 72 po czy jest to bezpieczne ? prosze o porade

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jakie konkretnie tabletki Pani stosuje. Czy ma Pani na myśli antykoncepcję hormonalną? Jeśli tak, to czy Pani karmi? Od tych informacji zależy bowiem odpowiedź na Pani pytania. Najlepiej byłoby zatem gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem, który znając odpowiedź na powyższe pytania, bez wątpienia rozwieje Pani wątpliwości.