Stosunek z wytryskiem w pochwie a ryzyko ciąży

Jeżeli ostatni okres miałam 25 lutego trwał przez 6 dni a partner doszedł we mnie 18 marca jakie jest ryzyko ciąży? Proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zależy to od długości trwania Pani cyklu miesiączkowego. Dla 28 dniowego cyklu nie ma ryzyka ciąży ponieważ do zbliżenia doszło w 22 dniu cyklu czyli na wiele dni po owulacji. Jeżeli jednak Pani cykl jest dłuższy to obliczenia mogą nie być prawidłowe.