Stosunek z wytryskiem wewnątrz 18. dnia cyklu a ryzyko ciąży

witam, ostatnio miesiączka zaczęła mi się 31 marca. 17 kwietnia doszło do stosunku zakończonego we mnie.. mój cykl trwa różnie: 29,30,31 dni. czy jest ryzyko ciąży? kiedy mogę wykonać wiarygodny test?

Dzień dobry,
tak, ok. 18 dnia cyklu mogą być to jeszcze dni potencjalnie płodne.

Testy różnią się między sobą czułością - niektóre wykrywają wcześniejszą ciążę, inne dopiero nieco starszą. Należy zapoznać się z ulotką konkretnego testu.Większość testów dostępnych w aptekach wykrywa ciążę od 10 dni od zapłodnienia/ ryzykownego stosunku - do 21 dni (3 tygodnie) od zapłodnienia/ ryzykownego stosunku.
Test wykonany zbyt szybko może dać wynik fałszywie ujemny.

Pozdrawiam!