Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosunek z zarażoną osobą: jakie mogą być objawy?

Witam. Miałem stosunek z prostytutką. Na drugi dzień miałem spuchniętego członka i zawroty głowy, miałem też lekki ból w penisie. Później się pogorszyło. Minęły już 2 tygodnie i całyczas to samo tylko, że teraz mam także powiększone węzły chłonne. Czy to możliwe, że to HIV? Jeśli tak, to proszę powiedzieć, ile mogę żyć i czy są jakieś leki? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

HIV

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować zakażenie jedną z chorób przenoszonych drogą płciową być może chlamydiozę. Powiększenie węzłów chłonnych w przebiegu takiego zakażenia jest normalne.

Prawdopodobieństwo, że są to objawy infekcji wirusem HIV jest wątpliwe. Jeśli stosunek był niezabezpieczony to istnieje ryzyko zakażenia dla każdej z chorób przenoszonych drogą płciową. Jednakżę okres wylęgania chorób spowodowanych wirusami HIV czy HBV, HCV jest o wiele dłuższy.

W tej chwili konieczna jest jak najszybsza konsultacja z dermatologiem/wenerologiem w celu ustalenia rozpoznania i wdrożenia leczenia. Im szybciej zostanie wdrożone tym będzie ono bardziej skuteczne.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy