Stosunki bez zabezpieczenia a brak ciąży

Witam. Zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż od jakichś 2 lat uprawiam sex ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia . W zasadzie on nie dochodzi we mnie ale dziwi mnie ,że mimo wszystko nie zaszłam jeszcze w ciążę. Słyszałam podobno,że nie tylko sperma może zapłodnić ... Czy ze mną może być coś nie tak czy to po prostu czysty przypadek? Bardzo proszę o pomoc.

Witaminy w ciąży

Robert Markowski Ginekologia

O problemie można mówić jeżeli się współżyje bez zabezpieczenia prze rok bez efektu przynajmniej 3 x w tygodni ( a szczególnie w dni płodne). Pani opis uprawiania sexu trudno nazwać prokreacyjnym.
Proszę również pamiętać, że do poczęcia "zdrowa" musi być para.