Stosunki przez tydzień po zakończeniu okresu a szanse na ciążę

Witam.Czy mogłam zajść w ciąze?.Otóż ostatnią miesiączkę miałam od 12do16 września,a od17 do 22 współżyłam z moim męzem bez zabezpieczenia ,to czy jest możliwość bym zaszła w ciążę???i po jakim czasie może być ona wykrywalna np,testem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu jej potwierdzenia/wykluczenia sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik będzie wiarygodny około 14 dni po stosunku.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Pierwsza szansa wykrycia ciąży występuje już po 48h od zagnieżdżenia zarodka, jednak pewne wyniki można uzyskać po około tygodniu od zagnieżdżenia się zarodka. Pełną pewność daje jednak badanie stężenia hormonu hCG we krwi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski