Stosunki w prezerwatywie i brak okresu

Witam. Moja dziewczyna ma nieregularne miesiączki. 23 i 28 grudnia kochaliśmy się z prezerwatywą, nie pękła ani się nie zsunęła a ja doszedłem poza pochwą w dwóch przypadkach po czym sprawdziłem prezerwatywy i nie były pęknięte. Ostatni okres był od 11 do 16 grudnia. Dziewczyna nadal nie ma okresu: bolą ją piersi, boli ją brzuch jak zawsze przed okresem. Tydzień temu miała żółty śluz i swędzenie pochwy. 2 dni temu miała biały śluz. Kończy jej się przeziębienie. Jest możliwość ciąży?Martwimy się.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Pana przypadku teoretycznie ryzyko ciąży istnieje. Proszę bowiem pamiętać, że prezerwatywa nie jest 100% skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. Pana partnerka powinna zatem wykonać test ciążowy, który potwierdzi lub wykluczy ciążę. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę, która powinna się pojawić w ciągu kilku najbliższych dni.