Stosunki z prezerwatywą - jaka jest przyczyna braku miesiączki?

Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie przyczyny braku miesiączki - czy może być to ciąża? Mam 24 lata, ostatnią miesiączkę dostałam 29 listopada (trwała 4 dni, wystąpiła prawidłowo). 2 i 9 grudnia kochałam się z chłopakiem oczywiście z prezerwatywą (według moich obliczeń to dni niepłodne). Jednak po tygodniu miałam straszną zgagę, bóle brzucha no i do dziś nie mam okresu. A to już Nowy Rok :( Prezerwatywa nie pękła, sprawdzaliśmy.
Czy jest wysokie ryzyko zajścia w ciążę? Strasznie się stresuję tym ogólnie nie mogę przestać o tym myśleć. Nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ, ale co roku właśnie zimą mam opóźnione miesiączki, od ok 10 do 14 dni. Czy niska temperatura ma na to wpływ?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. Ah i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Witam serdecznie,

Jeżeli podczas stosunku nie doszło do uszkodzenia prezerwatywy to ryzyko zajścia w ciążę jest małe. Jednak należy pamiętać, że prezerwatywa nie daje 100% ochrony przed ciążą. Dlatego należy wykonać test ciążowy. Być może w Pani przypadku jest to opóźnienie, które jest związane z ,,zimowym,, opóźnieniem miesiączki. Rzeczywiście przyczyną mogą być zmiany klimatu.
Gdyby wynik był negatywny a miesiączka się nie pojawiła konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam