Strach, apatia, rozkojarzenie, smutek i bezradność przy diagnozowaniu choroby

Witam. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że będę musiała się poddać operacji żuchwy i szczęki, operacja ma dość poważne skutki uboczne, typu utrata czucia i zmiana rys twarzy. Potem dowiedziałam się, że mam guza tarczycy, biopsja wykazała podejrzenie złośliwości, jestem w trakcie dalszej diagnozy. W związku z trudnymi informacjami zastanawiam się, czy nie powinnam skorzystać z czyjejś pomocy. Przez te informacje czuję ciągły strach, apatię, rozkojarzenie, smutek i bezradność

Witam serdecznie
Ma Pani racje . W takich trudnych chwilach , kiedy dowiadujemy sie o chorobie i pojawia sie mnostwo roznych obaw bardzo potrzebne jest wsparcie rodziny , przyjaciol i warto skorzystac z pomocy profesjonalisty psychologa zeby pomogl Pani sie wzmocnic nabrac sil przed badaniami i zabiegiem i realnie pomogl spojrzec na te obawy przywracajac Pani wiare w dobre jutro.
Pozdrawiam cieplo
AReKlewska psycholog

Witam, zdecydowanie warto skorzystać w takiej sytuacji z pomocy psychoterapeuty, jego wsparcie doda Pani sił w mierzeniu się z zaistniałą sytuacją. Pozdrawiam