Strach i problemy z zaśnięciem

Witam, Zastanawiam się czy mam nerwicę. Bardzo wiele rzeczy wywołuje u mnie strach na tyle, że mam problemy z zaśnięciem. Wciąż wchodzą mi w głowę myśli, sytuacje negatywne które mogą wydarzyć się w moim życiu. Często mam zawroty głowy, kołatanie serca, a ostatnio (po spożyciu alkoholu) pojawiła się duszność. Trudno jest mi znieść zmiany nawet w domu muszę mieć wieczny porządek, bo wszystko ma swoje miejsce. Robiłam EKG i badania krwi ale nic nie wykazały. Czy to może być nerwica?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie, zachęcam do podjęcia psychoterapii, objawy , które Pani opisuje są charakterystyczne dla zaburzeń nerwicowych. Lęk podczas zasypiania, duszności po wypiciu alkoholu oraz konieczność utrzymania nieskazitelnego porządku w mieszkaniu nasunęły mi skojarzenie , że może Pani czuć przymus kontrolowania swojego życia. W takim stanie rzeczy każda sytuacja , której nie przewidzi Pani lub która kojarzy się bądź wiąże się z utratą kontroli może wywołać lęk min: alkohol, nieprzewidziane wydarzenia, fakt , że nie da się dokładnie zaplanować i przewidzieć wszystkich okoliczności, sen, bałagan w otoczeniu, choroby itp.