Strach i wstydliwość w kontaktach z innymi ludźmi

Witam:) mam problem z soba otoz od niepamietnych jestem jakis"zamulony" wszystko bardzo biore do siebie jestem strachliwy wstydliwy i gdy zapoznaje nowych ludzi charakternych ja nie potrafie byc dla nich rownorzednym partnerem w wielu kwestiach... czesto popieram innych chodz sam nie do konca jestem o tym przekonany im jestem dorosliejszy tym co raz bardziej sie zastanwiam czy ja jestem wlasciwie normalny malo tego nie jestem konsekwetny i daje sobie na glowe wchodzic izdaje sobie z tego sprawe.

Dzień dobry!

Nad trudnościami, które pojawiają się stale od dłuższego czasu, są utrwalone, dominują w większości życiowych sytuacji i utrudniają/ uniemożliwiają pełne, satysfakcjonujące życie - warto podjąć pracę podczas psychoterapii. Jest to miejsce-proces, w którym (we wsparciu psychologa) przyglądamy się sobie i swoim cechom, szukamy ich źródeł i czynników, które je podtrzymują, a także szukamy rozwiązań, pomysłów na dobre zmiany i wcielamy je w życie. Może Pan zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście.

Pozdrawiam!