Strach o przyszłość a choroba rodziców i brak oszczędności

Nie wiem jak dalej żyć mam 25 lat,a bardzo się martwię z tym,że nie poradzę sobie bez rodziców na starość,którzy są schorowani i i starzy,nie mam żadnego dochodu bo nie umiałem oszczędzać,być może dostanę się na kurs i staż,ale wolno się uczę i nie umiem radzić sobie z presją i stresem,życie jest złe i niesprawiedliwe,w dodatku nie mam nikogo komu mogę zaufać i czuje się bardzo samotny,przejmuje się tym,że jestem olewany i swoim życiem,jest mi przykro i źle.

Witam, pisze Pan o lęku, poczuciu krzywdy, samotności,to są rzeczy z którymi nie powinniśmy być sami, zachęcam do rozmowy z psychologiem, lepszego opowiedzenia o swoich problemach, poszukaniu dla nich rozwiązań. Życzę powodzenia w terapii, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę szczerze porozmawiać z rodzicami o swoich obawach. Po drugie, może Pan skorzystać z pomocy psychologa.