Strach przed bliskością u 23-letniej kobiety

mam 23 lata nigdy nie bylam z meżczyną, gdy poznaje kogos kto mi sie podoba jest ok, ale gdy gdy zaczyna się robić poważnie wycofuję się zaczyma unikać tej osoby. Boję się bliskości, konczy sie zawsze na jednym pocałunku, a później wpadam w chorobliwą panike objawiającą się brakiem snu, problemami w oddychaniu itp. czy takie cos jest normalne?

Witam,

reakcje, o których Pani wspomina utrudniają, a nawet uniemożliwiają budowanie bliskich związków. Jeśli zależy Pani, by dokonać zmiany i otworzyć się na kontakty z mężczyznami , to zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą.