Strach przed ciążą a czerpanie radości z seksu

Witam! Mam 21 lat jestem w kolejnym stałym szczesliwym związku i jestem wciaz dziewica. Jeszcze oprócz calowania z facetem nie przezulam nic, nie mam jakos tego popedu, po czesci boje sie ciazy i rodziców bo gdyby sie dowiedzieli ze z kims sypiam to byloby krucho...ale bardzo chce by bylo normalne tak jak u wszystkich. Chcislabym sie poniesc w namietnosci poczuc jak to jest ale od 4 lat stoje w miejscu z zblizeniami i mam dosc siebie w tej kwesti. Chce to zmienić ale nie umiem

Witam,
rozumiem, że strach przed opinią rodziców oraz przed zajęciem w ciążę skutecznie blokuje Panią przed rozpoczęciem współżycia seksualnego. Domyślam się, że niezbędne jest zmniejszenie tych dwóch źródeł strachu, by mogła Pani otworzyć się na bliskość ze swoim partnerem.

O lęku dotyczącym ciąży może porozmawiać Pani z ginekologiem. Lekarz może pomóc Pani dobrać skuteczną metodę antykoncepcyjną. Najczęściej jest to wystarczające, by móc poczuć się pewniej. Jeśli jednak lęk przed zajęciem w ciążę jest tak silny jak lęk przed oceną rodziców, to najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na uwolnienie się od

Witam, młode kobiety bardzo często obawiają się zajścia w niechcianą ciążę, często też nie czują wielkich namiętności podczas pierwszych doświadczeń seksualnych. Jeżeli jest Pani w szczęśliwym związku i jest gotowa już rozpocząć współżycie, proponuję w sprzyjających warunkach( spokój, intymność,romantyczna chwila ) postawić sobie za zadanie pójść krok dalej, np pozwolić sobie i partnerowi doprowadzić się i jego do orgazmu drogą samych pieszczot, bez stosunku seksualnego. Tę sytuację można powtórzyć wielokrotnie, coraz bardziej rozwijając zakres i sposoby pieszczot na przestrzeni przez okres np 3-4 miesięcy. Być może ten krok zapoczątkuje wzrost przemożnego pragnienia aby iść jeszcze dalej,,
Seksualność kobieca to bardzo złożona sprawa, bardzo często trzeba ją w sobie odnależć i dopiero po jakimś czasie od rozpoczęcia współżycia w pełni cieszyć się z tego co nam oferuje.
Co do ciąży, najprościej jest stosować prezerwatywy są one w tej chwili dosyć pewnym zabezpieczeniem.Młodym kobietom ginekolodzy polecają też antykoncepcję w plastrach dawki hormonów są w nich naprawdę minimalne,moje pacjentki, które je stosują są z nich bardzo zadowolone. Pozdrawiam i trzymam kciuki za ekscytujący rozwój wydarzeń.