Strach przed ciemnością i pojazdami oraz lęk o zdrowie

Wszystkiego się boję. Jak tylko się ściemni to się boję, o niczym innym nie myślę tylko, że dostanę ataku czy zawału serca, umrę tu i teraz. Do tego mam różne tiki nerwowe. Boję się przebywać w kościele, w dużych przestrzeniach, boję się kierować samochodem, a nawet być w nim pasażerem. Boję się także jazdy autobusem. Jak się ściemni żyję tylko myślami, że coś mi się stanie. Krzyczę po nocach. Nie potrafię sobie pomóc, bo pomimo najbliższych jestem z tym sama, bo oni to lekceważą.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu zaproponują Pani najlepszą metodę / formę leczenia Pani (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic (NFZ) lub prywatnie (np. ośrodek rasztów, gab.prywatne).

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
zachęcam do spotkania z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeuty, który po rozmowie będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie oddziaływania (psychoterapię lub farmakoterapię).

Witam,

Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy psychiatrycznej w celach diagnostyki, cz z poradnictwa psychoterapeutycznego np. W Poradni Leczenia Nerwic. Najskuteczniejsze może okazać się połączenie farmakologii która pozwoli wyciszyć organizm z terapią, która pozwoli znaleźć żródło i poradzić sobie z objawami.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek