Strach przed ciemnością u 7-latki

Moja corka 7 lat boi sie ciemnosci sama nie pojdzie do toalety a ma lampeczki nawet kule co mocno swieci nie wiem co robic prosze o pomoc

Witam,
Polecam czytanie córce bajek terapeutycznych, jest tam między innymi bajka o strachu przed ciemnoscią.
Zazwyczaj pomaga.
Pozdrawiam

Proszę znaleźć jakieś modele, które córka będzie mogła obserwować - postacie z bajek, kreskówek, książeczek, filmów. Pokazywać i omawiać z córką zachowania tych osób - dlaczego się nie boją, co ona może zrobić by się nie bać, czego tak w ogóle się boi, w jaki sposób może sobie poradzić z tymi strachami. Lęk przed ciemnością często wiąże się nie tylko z ciemnością jako taką, ale z wyimaginowanymi sprawami, które z tej ciemności mogą się wyłonić. Omówienie ich z córką - najlepiej podczas zabawy - też może przynieść dobre skutki.
Pozdrawiam.