Strach przed jazdą samochodem w ruchu miejskim

Mam prawo jazdy od 9 lat. Dość mało jeżdzę, przez te lata w sumie przyjechałam 30.000 km.jezdze głownie na trasie z miasta do miasta.jazda na trasie nie sprawia mi kłopotu,ale panicznie boje sie ruchu miejskiego,szczegolnie w godz.szczytu,takiej jazdy unikam,jak ognia.kiedy o tym mowię,slysze,ze ściemniam,bo przecież widza jak jeżdzę w trasie.Czy taki strach jest normalny?jak sobie z nim poradzić? Jak wytłumaczyć to innym?Ps.Mój pierwszy samochód rozbilam właśnie w ruchu miejskim

Witam,
opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o tzw. zespole stresu pourazowego. Być może unika Pani jazdy w mieście, ponieważ kojarzy się on właśnie z wypadkiem. Jeżeli obawy przed jazdą w mieście stanowią dla Pani problem proszę zwrócić się do psychoterapeuty. Po przeżyciu wypadku u części osób pojawiają się objawy podobne do Pani, lub nawet bardziej nasilone.
Pozdrawiam.