Strach przed kontaktem z nieznajomymi u 32-latka

witam ma 32 lata jak poradzic sobie lekiem kiedy sie chce kogos dokladnie wysluchac ale bojisz sie mu popatrzec w oczy czujesz sie dziwnie nie swojo odwracasz wzrok ktos chyba mysli ze go nie slucham ale ja czuje sie oniesmielony cale cialo drzy a kiedyche cos powiedziec to mowie glupoty ktore normalnie bym nie powiedzial tylko przy nieznajomch mam takie odczucia czuje sie nie swojo ten problem pochlonol cale moje zycie boje sie ludzi

Witam,
warto zgłosić się do psychologa, taki stan rzeczy na prawdę można zmienić, zapewne wymagałby psychoterapii, jednak myślę, ze warto! To co Pan pisze o onieśmieleniu i stres z tym związany może wyjaśnić trudności w zrozumieniu wypowiedzi innych i z koncentracją (jak Pan to określił mówieniem głupot), chociaż może też być i tak, że to Pan uważa za głupoty to co mówi, czasami ludzie też rozmawiają o różnych głupotach, pogodzie itp. Różnie to może być, zachęcam do skontaktowania się z psychologiem, szczególnie jeśli problem stał się już dla Pana na prawdę bardzo poważny. Istnieją różne formy pomocy, refundowane z NFZ, płatne, nie znam dokładnie szczegółów Pana sytuacji, natomiast gdyby potrzebował Pan pomocy w znalezieniu specjalisty, bądź miał jakieś dodatkowe pytania, proszę napisać do mnie bezpośrednio na maila (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.