Strach przed ludźmi i wyładowywanie frustracji na bliskiej osobie

Moim problemem jest strach. Pewna sytuacja w przeszłości spowodowała u mnie problem ze snem przez około 6 m-cy. Kiedy już to minęło pojawił się strach przed ludźmi, unikanie ich oraz wyładowywanie wszelkich stresów i frustracji na bliskiej mi osobie i brak empatii wobec Niej, zachowywałam się jak dziecko, nie potrafiłam nic załatwić, bałam się, że wszyscy na mnie patrzą i źle o mnie myślą. Bliska osoba robiła to za mnie. Czy jest na to wytłumaczenie?po rozstaniu z Nią poczułam jakby ulgę.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Binder

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, opisuje Pani wiele zawiłych problemów, które rozpoczęły się w przeszłości. W tym miejscu trudno będzie odpowiedzieć na Pani pytanie. Zachęcam do rozmowy ze specjalistą - psychologiem, terapeutą, aby zrozumieć swoje emocje i zachowania. Pozdrawiam M.Prus