Strach przed porodem

Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży, do lekarza idę w przyszłym tygodniu, ale mam kilka pytań.

1. Na czym polega poród komercyjny, który zasugerowała mi lekarka?

2. Czy ja mogę urodzić wcześniej niż w 40 tygodniu, bo mam strasznie duży brzuch, ogromne rozstępy, a chciałabym tak ze 2 tygodnie wcześniej urodzić.

3. Lekarz mi powiedział, że mój kanał rodny jest bardzo wąski i paluszkiem kazał się "głaskać'', czy to oznacza, że będę miała ciężki i bolesny poród, bo bardzo, ale to bardzo się boję.

4. Co jest lepsze - cesarka czy poród naturalny? Ja naprawdę nie chcę się męczyć, a jestem osobą która lubi mdleć, lubi słabnąć nawet jadąc samochodem.

Mam tak od dziecka, mimo iż wyniki badań wyszły ok, to kilka lekarzy stwierdziło, że taki mój urok i bardzo się boję, że nie wytrzymam tego bólu. Proszę mi coś doradzić, czy wziąć znieczulenie i rodzić naturalnie czy cesarką? Jeszcze jak mój mały będzie miał ze 4 kilo, tak sobie nieraz mówię o takiej wadzę, to ja się boję, że mnie po prostu, że tak to ujmę "rozerwie''. Bardzo proszę o odpowiedź na te 4 pytania, gdyż o niczym innym nie myśle tylko o porodzie, którego tak bardzo, bardzo się boję.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie! Porody komercyjne proponowane są przez większość klinik prywatnych oraz przez niektóre szpitale państwowe. Zakres usług objętych pakietem zależy od kliniki. W większości oferowana jest indywidualna opieka lekarza i/lub położnej w przez cały czas trwania porodu, indywidualna opieka pielęgnacyjna w Oddziale Położniczo-Noworodkowym, znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu (przy braku przeciwwskazań medycznych) oraz pobyt pacjentki w sali o podwyższonym standardzie. O szczegóły informacji powinna Pani zapytać swojego lekarza prowadzącego. Przewidywany termin porodu ma jedynie charakter orientacyjny. Zaledwie kilka procent dzieci rodzi się w tym dniu. Zdecydowana większość rodzi się kilka dni wcześniej, ale ciąża również może trwać dłużej. Jeżeli matka i dziecko są zdrowi, nie ma wskazań do wcześniejszego kończenia ciąży. Cięcie cesarskie jest z kolei zabiegiem operacyjnym i nie powinno być traktowane jako jedna z form porodu. Do wykonania cięcia cesarskiego musi być przynajmniej jedno wskazanie medyczne. Te z kolei mogą ustalić jedynie lekarze prowadzący pacjentkę. Rozumiem, że ma Pani obawy związane z porodem i towarzyszącym bólem. Proszę jednak nie myśleć o porodzie jedynie w tych kategoriach. Wiele pacjentek, które są przekonane, że będą tracić przytomność w efekcie tego nie robi. Jeżeli jest Pani osobą zdrową może Pani poprosić o znieczulenie, które na pewno zwiększy Pani komfort porodu.