Strach przed przyszłością i lęk o związek

wiatam,mam 25 lat jestem w wzwiazku z cudownym chłopakiem ktory kocha mnie szanuje wspiera nie to co były kory bił poniewierał...:( ale od pewnego okresu ogarnia mnie strach o przyszłosc z nimze cos pujdzie nie tak,ze w przyszlosci jak zamieszkam z nim nie dogadam sie z jego rodzina z tesciami bardzo mi zalezy na tym zwiazku duzo mnie kosztowało zaufanie do kogos innego i nie chce tego zepsuc,on mnie uspakaja ze bedzie dobrze ze nie moge myslec zle tylko dobrze,ale naprawde sie boje :(

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Z tego co Pani pisze to ma Pani za sobą trudne przejścia i niełatwy związek. To pozwala zrozumieć czemu obecnie występują u Pani leki i niepewność. Myślę, że najważniejsza jest szczera rozmowa z chłopakiem, mówienie o swoich emocjach, obawach, lękach, wspólne rozwiązywanie problemów i radzenie sobie z bieżącymi trudnościami. W razie gdyby problemy się utrzymywały dłużej warto poszukać pomocy specjalistycznej. Życzę powodzenia

Wygląda to tak, jakby Pani wcześniejsze doświadczenia rzutowały na to, co dzieje się teraz. Tak jakby Pani nie przepracowała jeszcze tamtego doświadczenie, jakby było ono nadal emocjonalnie żywe i dlatego stary i nowy związek niejako zlewają się w tych obawach. Trochę tez jest tak, jakby Pani nie była pewna, czy może "przyjąć" miłość, a to z kolei może mieć korzenie w historii życia, dzieciństwie, poczuciu wartości itp. Warto, żeby się Pani temu przyjrzała. Samodzielnie albo w pracy z psychoterapeutą.