Strach przed przytyciem

Witam.Mam 15 lat, 177cm i 55 kg.W lutym ważyłam 78 kg ale popadłam w obsesje-mało jadłam dużo ćwiczyłam.Wyglądam dosyć szczupło chodź moim zdaniem tak nie jest.Dzięki rodzicom zaczęłam od tygodnia jeść normalnie i nie ćwiczę.nie kontroluję już tak często swojej wagi-1 na tyg.Nie liczę już kalorii lecz nagle spożywam ich dużo więcej.Boję się przytyć i to nierównomiernie np. tylko na brzuchu.Czy to możliwe?Jak nie bać się przytyc i przestać o tym myśleć?Będę mieć efekt jojo?Ile powinnam ważyć?

Witaj, Obecnie Twoja waga jest zbyt niska w stosunku do wzrostu - BMI = 17,6, co sugeruje wychudzenie. BMI powinno mieścić się w zakresie 18,5 -24,9. Najniższa waga, która mieściła by się w normie dla Twojego wzrostu wynosi - 60 kg. Jeżeli obawiasz się efektu jojo to jedz normalnie (zdrowo), ale ćwicz co 2-3 dzień. Nie muszą to być standartowe, ale chodź na basen, spaceruj, pilates przez około 60 minut. Ćwiczenia korzystnie wpływają na samopoczucie. Jeżeli zastosujesz się do tych zaleceń to efekt jojo nie powinien wstąpić. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek