Strach przed rozmową z dziewczyną

Jak tylko chce podejsc do dziewczyny na przystanku, czy gdzies na miescie jak ide i podejsc zagadac do niej, do ktores kolwiek to ogarnia mnie strach, stresuje sie, moze tez niesmialy oraz takze nie uniem nie odwazny aby zagadac do dziewczyny jakiejs kolwiek dlaczego tak jest, od czego to zalezy i dzieje sie tak jestem osoba niepelnosprawna

Nadmierna nieśmiałość, lek przed odrzuceniem społecznym często wynika z zaniżonej samooceny i poczucia wartości. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, a w razie potrzeby psychoterapii. Specjalista pomoże Panu odbudować wiarę w siebie, poczucie sprawstwa oraz wartości, a tym samym poprawić relacje z innymi (w tym z kobietami).

Przyczyn może być tak naprawdę wiele. Często u podłoża takiego lęku leży niskie poczucie własnej wartości. Czy tak jest u Pana? To jest tylko moja hipoteza. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą, który poznawszy historię Pana życia pomoże Panu nie tylko odkryć przyczyny, ale także pomoże sobie Panu z tym poradzić.