Strach przed śmiertelną chorobą w 17. tygodniu ciąży

Witam, bardzo proszeo pomoc :-( jestem w ciazy w17 tygodniu. Do tego cierpiena nerwice lękową i depresje spowodowana obawami o wlasne zdrowie i choroby .Musialam odstawic leki po roku brania. jak zaszlam ciaze. nie radze sobie wszystkie lęki wrocily. Niedawno dowiedziala sie ze mam cukrzyce ciazowa ale moje mysli podyktowane sa tym ze to na pewno przez raka trzustki. Mam aktualne usg jamy i morfologie co miesia nie wykazujace odchylen od normy.ale Boje sie ze jestem smiertelnie chora :'(

Jeżeli wyniki badań lekarskich są w normie, a mimo to jest Pani przekonana, iż coś Pani dolega - może to być objaw nerwicy. Najlepiej będzie gdy zgłosi się Pani do psychologa i podejmie psychoterapię, podczas której przepracujecie Pani lęki o zdrowie. Psychoterapia pozwala na opracowanie i pozbycie się problemu bez przyjmowania środków farmakologicznych, dzięki czemu nie będzie mieć wpływu na zdrowie dziecka. Polecam jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, gdyż im wcześniej przepracuje Pani swoje problemy, tym szybciej i efektywniej będzie mogła przygotować się do czekającej Panią roli matki. Powodzenia!

Witam serdecznie,

Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o problemie, który nosi nazwę lęk o zdrowie, znanym również pod nazwą hipochondria. W radzeniu sobie z tym problemem pomaga terapia zwłaszcza w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Zachęcam, jak najszybciej skorzystać z terapii - na ogół kilkanaście sesji potrzeba, aby znacznie zmniejszyć nasilenie problemu.
Tutaj znajdzie Pani Informacje o tym, jak szukać psychoterapeuty
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marta Dziekanowska
----
http://integral.com.pl/o-nas/marta/