Strach przed stosunkiem związany z przedwczesnym wytryskiem u 23-latka

Mam 23 lat. Mam problem - boję się stosunku z kobietą. Boję się, że jej nie zaspokoję co jest związane z przedwczesnym wytryskiem (chciałbym móc o wiele dłużej, niż 1-2 minuty). Od jakiegoś czasu już nawet zacząłem unikać kobiet. Problem zaczął się po moim 1 razie, jakieś 4 lata temu, od tamtego czasu nie mogę się przełamać i jedynie się masturbuję i to całkiem sporo. Czy powinienem udać się do seksuologa ? Czy mógłbym spróbować kuracji climax'em control Bardzo proszę o wypowiedź specjalistów.

Dzień dobry.

Wygląda na to, że swój "pierwszy raz" odebrał Pan jako traumatyczne doświadczenie i to ono ma zasadniczy wpływ na Pana obecny stan. Z pewnością sytuacji nie poprawia również nadmierna masturbacja, poprzez którą może się Pan uwarunkować na uzyskiwanie satysfakcji jedynie poprzez nią. Strach towarzyszący Panu podczas kontaktów seksualnych również może skutecznie wpływać na ich jakość.
Sugerowałbym konsultację seksuologiczną i być może podjęcie terapii, dzięki której mógłby Pan uzyskać satysfakcjonujący poziom współżycia seksualnego.
Nawiasem mówiąc, 1-2 minutowy akt seksualny mieści się w granicach normy.