Strach przed utratą dziewczyny a studia

Jestem z dziewczyną 2 lata.Spotykamy się,okazujemy sobie uczucia,mamy stały kontakt,studiujemy na jednej uczelni,planujemy wspólną przyszłość.Gdy jest miedzy nami źle,nie umiem czuć się z tym dobrze- nawet płaczę boję się,że stracę i zostanę sam, że nikt mnie nie pokocha tak jak ona. Zrobiłbym wszystko dla niej. Ale czy tak wygląda miłość po 2latach? Może to przyzwyczajenie? Czy to normalne? Mam lekkie obawy, że to niedługo może się skończyć. Gdy jej nie ma - tęsknię ale czasami mam jej dosyć.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Opisana przez Pana sytuacja i związane z nią uczucia mogą mieć duży związek z Pana własnym obrazem siebie, samooceną, która jeżeli nie jest adekwatna powoduje lęk przed utratą drugiej osoby. Aby lepiej zrozumieć Pana sytuację należałoby tutaj postawić wiele pytań o jakość tej relacji, Pana oczekiwania, obawy. Na takie rozmowy jednak jest miejsce w gabinecie psychologicznym, z którego powinien usług Pan skorzystać, choćby po to by lepiej zrozumieć własne emocje oraz rozwinąć poczucie własnej wartości.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Witam,

uspokoję Pana – ma Pan wszelkie objawy osoby, która kogoś kocha i na tej osobie jej zależy. Gdy minie czas zakochania, para wchodzi w kolejne etapy, gdzie dużą rolę odgrywa także przywiązanie/przyzwyczajenie i jest to naturalny stan.

Proszę rozważyć porozmawianie z dziewczyną o Waszych wzajemnych uczuciach, obawach a także potrzebach. Im więcej będzie Pan wiedział, a mniej się domyślał, tym więcej będzie miał Pan pewności w związku, wiedzy „na czym Pan stoi”.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel