Strach przed współżyciem w ciąży

Witam.moja żona jest w ciąży i boi się wspolzyc.robimy to raz na tydzień raz na dwa.czy masturbacja w tym przypadku jest czymś złym?czy moje wyrzuty sumienia są słuszne?robię to rzadko jednak nie chce zmuszać zony

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie nie ma przeciwwskazań do współżycia w w I i II trymestrze ciąży. Współżycie nie szkodzi dziecku. Jeśli Pana żona ma obawy proszę o rozmowę z położnikiem prowadzącym ciąże, który wyjaśni wątpliwości. Pozdrawiam.