Strach przed wychodzeniem i dostaniem biegunki

Mam 26lat. 2 lata temu zrobiło mi się słabo w sklepie i dostałam biegunki. Od tamtej pory boję się wychodzić z domu tylko dlatego, że bardzo się boję, że znów mnie to spotka. Już przed samym wyjściem biegam co chwila do łazienki. Jestem już tym bardzo zmęczona, ciągle źle się czuję, zwłaszcza rano, często nie mogę złapać oddechu do końca.Teraz jest jeszcze trudniej, bo muszę odprowadzać córkę do przedszkola, przez co nie śpię całą noc.Nie boję się, że zemdleje ale, że dostanę biegunki.Co mi jest

Są to objawy charakterystyczne dla zaburzeń lękowych - paniki z agorafobią. Wskazana jest psychoterapia. Jeśli to możliwe, to proszę tymczasem zwracać się o wsparcie do męża/partnera.

Dzień dobry!

Postawienie diagnozy przez Internet nie jest możliwe. Niezależnie jednak od tego, jak nazwać Pani trudność - fobia społeczna, nerwica lękowa, zaburzenia psychosomatyczne itp. - zawsze możliwa jest zmiana, poprawa Pani nastroju, osłabienie lęku przed wychodzeniem z domu, nauka panowania nad swoimi emocjami i umożliwienie normalnego funkcjonowania.
Polecam skorzystanie z pomocy psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam!

Lęk to negatywny stan emocjonalny związany z przewidywaniem niebezpieczeństwa, objawiający się jako niepokój, uczucie napięcia, skrępowania, zagrożenia.
Lęk może stać się patologiczny gdy stale dominuje w zachowaniu, gdy nie pozwala na swobodę, a w konsekwencji prowadzi do zaburzeń. Proszę skontaktować się z psychoterapeutą bo jak Pani zauważyła ten lęk już przybrał groźną formę, stale Pani o nim myśli, on determinuje Pani działania w ciągu dnia oraz w nocy, pogłębia się. Terapia powinna pomóc uporać się ze swoim lękiem, zapanować nad nim.

Witam Panią,
Pani objawy wskazują na objawy nerwicowe, które mogą ustąpić, jeśli zdecyduje się Pani na leczenie. Wskazana wizyta u psychoterapeuty. Mam nadzieję, że zdecyduje się Pani na terapię indywidualną lub grupową.
Pozdrawiam