Strach przed wyjściem z domu i zasłabnięciem

Witam Od dwóch tygodni zaczynam przeżywać katorgę, otóż pewnego dnia w autobusie zaschło mi w ustach i było mi nie dobrze, napiłem się wody i było ok, jednakże sytuacja powtórzyła się w sklepie i miałem skłonności do wymiotów. Od tamtej pory, mam dość spory strach przed wsiadaniem do autobusu czy pójściem do sklepu, bo czuje strach. Z dnia na dzień zaczynam się stresować w każdej chwili, bo ostatnio bardzo dużo myśle o tym co mi jest. Proszę, o szybką pomoc. Pozdrawiam

Witam
Objawy, które Pan opisuje są charakterystyczne dla agorafobii.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania
problemu jest podjęcie terapii psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Objawy te są charakterystyczne dla napadów paniki i/lub agorafobii. W związku z tym polecam udać się do psychologa poznawczo-behawioranego i podjąć terapię. Pozdrawiam