Strach przed wyjściem z domu z powodu omdlenia

Nie spotykam się z chłopakiem od miesiąca tak normalnie jak kiedyś. Tylko czasami .Bo dostałam takiej schizy nie wiem co to jest . Boje się wyjsc na powietrze bo boję się ze zasłabne. Mój chłopak twierdzi że go nie kocham nie zależy mi i chce ze mną zerwać co mam zrobic ?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Dlaczego boisz się wyjść z domu? Czy towarzyszy Ci na dworze jedynie lęk przed zasłabnięciem, czy też inne lęki? Lęk przed wyjściem z domu może świadczyć o różnych problemach natury emocjonalnej, np. o fobii społecznej, agorafobii czy innych rodzajach zaburzeń nerwicowych. Czy ostatnio w Twoim życiu wydarzyło się coś, co mogło spowodować Twój lęk przed wyjściem i izolowanie się od ludzi? Może warto porozmawiać szczerze z chłopakiem i wytłumaczyć mu, że boisz się wychodzić sama z domu? Może on mógłby częściej przychodzić do Ciebie i razem moglibyście próbować wychodzić gdzieś poza dom na wspólne spotkania? Może w towarzystwie kogoś bliskiego czułabyś się bezpieczniej? Warto też porozmawiać o Twoich problemach z rodzicami. Pozdrawiam!