Strach przed zajściem w ciążę po zbliżeniu do chłopaka

Witam.Mam problem:po kontakcie z moim chłopakiem czy to leżenie na nim w ubraniu czy dotykanie/pieszczenie się a później umyciu rąk boję się że zajdę w ciąże.Dla mnie teraz,w wieku 18 lat to coś najgorszego.Po takich sytuacjach mam bardzo długi czas w którym się martwię że to się stało. Nie mogę wtedy normalnie funkcjonować. Czy to jest choroba?Wiem,18 lat to nie wiek na dziecko ale to co się ze mną dzieje jest straszne-mam drgawki,nie jem,nie śpię,nie mogę się skupić itd.Jak mogę sobie pomóc?

jednak destrukcyjny...
Na Pani miejscu skorzystałbym z porady dobrego psychologa, zeby uporządkować swoje emocje.
Pozdrawiam. JW

Witaj!
Samo" leżenie na nim w ubraniu" nie spowoduje że zajdziesz w ciążę, natomiast dotykanie też tego nie spowoduje. Powinnaś jednak udać się do psychologa ponieważ w twoim opisie sytuacji jest ogromna dawka lęku, a opis tego co dzieje się z Tobą wskazuje na potrzebę pomocy psychologiczno- seksuolgicznej. Znajdź psychologa w swojej okolicy i porozmawiaj z nim. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Istotne, czy podobne objawy lęku, nadmiernego stresu, nieracjonalnej oceny sytuacji (np. przecenianie ryzyka ciąży wtedy, kiedy jest ona niemal niemożliwa) zauważa też Pani u siebie w innych sferach życia - np. relacjach w rodzinie, życiu szkolnym, w pracy itp. Stany lękowe zawsze warto skonsultować z psychologiem. Jednocześnie jest jednak naturalne, że osoby, które nie planują, nie chcą ciąży - obawiają się jej. Być może byłoby dla Pani pomocne zebranie rzetelnych informacji, w jaki sposób jest możliwe zajście w ciążę, a kiedy nie, a także, kiedy i jaki rodzaj antykoncepcji można i warto stosować. Pozyskanie takich informacji i uzgodnienie ich z partnerem powinno Panią uspokoić. Jeśli tak się nie stanie, proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. Lęk nie musi i nie powinien zabierać tak dużo miejsca w Pani życiu.

Pozdrawiam!