Strach przed zemdleniem

MAM PROBLEM. ROK TEMU ZEMDLAŁAM W KOŚCIELE. OD TEGO MOMENTU JAK MAM ISC DO KOSCIOLA MAM STRES I MYSLE CALY CZAS ZEBY MI SIE NIC NIE STALO. I W KAZDEJ IINNEJ STRESUJACEJ SYTUACJI MAM TAK SAMO. WYDAJE MI SIE ZE W PSYCHICE POZOSTALO MI TO I DLATEGO TAK RREAGUJE NA WSZYSTKO. JAK MOGE SOBIE POMOC ZEBY NIE MIEC TAKICH NERWOW!!!

Witam, z tego co Pani opisuje może wynikać, że cierpi Pani na zaburzenia lękowe z kręgu agorafobii. Jednak aby dokładnie zdiagnozować Pani problem potrzebna jest wizyta u psychoterapeuty lub psychiatry. Zaburzenia lękowe z dużym efektem można leczyć za pomocą psychoterapii. Zaburzenia te, można też leczyć famakologicznie jednak trzeba mieć na uwadze, że leki te są mocno uzależniające. Aby uzyskać profesjonalną diagnozę należy udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego bądź skorzystać z oferty prywatnych Gabinetów psychoterapii.

Witaj !
Sytuacje stresowe oraz lęki po zdarzeniach dla nas niepożądanych są dla nas ciągłym bodźcem do tego żeby się pilnować co w następstwie nakręca tylko tą spiralę lęku.
Proszę poszukać w swojej okolicy psychologa terapeuty , który przerobi z panią tę sytuację i zastosuje ćwiczenia , które pomogą wyjść pani z tej spirali obaw.
Pozdrawiam