Strach u 8-latki związany ze szkołą

Córka 8 lat.Wpierwszej klasie przezywała świetlice szkolna,na ktorej byly krzyki i brak zainteresowania osób odpowiedzialnych za swietlice.Bała sie zostawac przed sala,i nadal sie boi,najlepiej jak żona zostanie do dzwonka lekcyjnego.Chyba ze pani wychowawczyni przyjdzie wczesniej to wtedy zona moze isc przed dzwonkiem.Na swietlicy byla krotko-rezygnacja.Stresuje sie dalej choc jest w 2 klasie.Wizyty u psychologa nic nie daly,zaczela czesto chorowac,przezywa nastepny

Witam,
Może dobrze byłoby abyście państwo dużo rozmawiali z córką, o tym czego się boi, o jej zainteresowaniach , kolegach i koleżankach w szkole. Może uda się w ten sposób dowiedzieć o co tak naprawdę chodzi małej.
Dzieci nie potrafią często zwerbalizować swoich lęków, to my rodzice musimy im w tym pomóc.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Objawy mogą stanowić fobię szkolną. Kontynuacja terapii będzie konieczna. Być może warto skorzystać z pomocy terapeuty rodzinnego? Praca całej rodziny często pomaga poradzić sobie z trudnością szybciej, a dziecko zyskuje wsparcie, akceptację i świadomość bliskości.