Strączki w codziennej diecie wegetarianki

jestem wegetarinką czy mogę jeść strączki codziennie? Czy strączki ekologiczne nie mają substancji antyodżywczych?

Dzień dobry, wszystkie strączki i inne rośliny zawierają związki antyodżywcze. Podczas moczenia obróbki termicznej i fermentacji, część z nich zostaje rozłożona. Jeśli dobrze Pani toleruje strączki, można spożywac codziennie. Proszę kontrolować tarczycę, poziom wit. B12 i cholesterolu HDL i LDL.

Dzień Dobry,
wszystkie strączki zawierają substancje antyodżywcze. W przypadku prawidłowej obróbki termicznej i zróżnicowanej w inne produkty diety nie ma problemu spożywać strączki codziennie.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl