Straszliwy świąd ciała i podwyższona temperatura a test na obecność HIV

Witam. Mam pytanie dotyczące testu krwi na wirusa HIV. Otóż ponad dwa lata temu miałem kilka ryzykownych kontaktów seksualnych z tą samą osobą. Pojawiły się dziwne objawy (straszliwy świąd ciała i podwyższona temperatura), ale zbagatelizowałem sprawę. Tydzień temu zrobiłem test na obecność wirusa HIV. Wyszedł ujemny. W związku z tym mam pytanie. Czy jest możliwy wynik fałszywie ujemny, jeśli jestem alergikiem i zażywałem Zyrtec? Czy nie miało to wpływu na wynik i jest on w 100% wiarygodny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Fakt, że jest Pan alergikiem oraz że stosował Pan Zyrtec nie ma wpływu na wynik testu w kierunku HIV. Wynik jak najbardziej możemy zatem uznać za wiarygodny, choć teoretycznie może być fałszywie ujemny. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję ponowne wykonanie testu.