Straszny ból w klatce piersiowej, duszności, zawroty głowy

Mam 16 lat.  Od około 5 miesięcy odczuwam nagły ból w klatce piersiowej przez ostatnie 2 miesiące występują coraz częściej i bardziej bolesne. Mam również problem z wzięciem pełnego oddechu ponieważ czuję jakbym miała za małe płuca i przy oddychaniu często odczuwam ból. Ciągle czuję się zmęczona pomimo teko że w miarę dobrze się odżywiam i odpowiednio sypiam, zmęczeniu towarzyszy ból głowy niekiedy nawet nudności. Często miewam zawroty głowy. Wracając do częstego bólu w klatce piersiowej odczuwam również kołatanie serca, duszności i ból w mostku.  Martwię się tymi objawami i nie wiem do jakiego lekarza się udać proszę o pomoc.

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywane przez Panią bóle w klatce piersiowej nie wskazują najpewniej na tło kardiologiczne- bardziej są typowe dla nerwobóli z nerwów międzyżebrowych, czy też odkręgosłupowe. Inne dolegliwości natomiast są niecharakterystyczne i trudno podać ich jednoznaczną przyczynę.

W pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, w celu wykonania podstawowej diagnostyki:
- być może dolegliwości związane są z refluksem żołądkowo-przełykowym: mogą mu towarzyszyć bóle w klatce piersiowej, nudności, nasilenie dolegliwości przy wysiłku fizycznym i np. skłonach w dół,
- wykonanie morfologii krwi - niedokrwistość może odpowiadać za bóle głowi i zawroty, osłabienie
- rtg klp i ewentualnie kręgosłupa.

Do rozważenia jest badanie spirometryczne by ocenić jakoś oddychania, czy prawidłowa jest pojemność oddechowa.

Serdecznie pozdrawiam!