Strata bliskich osób i uczucie obojętności

Ostatnio wiele sie w moim zyciu dzieje zlego..wiele smierci bliskich osob,problem w szkole,nekanie bylego chlopaka,a rodzina tez wiele doklada.przez to wszystko coraz bardziej mam wszystkiego dosc fizycznie i psychicznie.zaczynam stawac sie coraz bardziej obojetna wobec ludzi mi bliskich...nie czuje nic ani milosci do chlopaka, ani radosci.zupelna obojetnosc albo zly humor.nie moge isc do psychologa bo wtedy nie mialabym zycia w szkole i wsrod rodziny..co robic zeby to zmienic.zeby zyc normalnie

Witam,

Rozumiem, że może być Pani naprawdę bardzo trudno. Zachęcam mimo wszystko do rozważenia wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Rozumiem obawy przed nawet błędnymi stereotypami związanymi z wizytą u psychologa. Jednak myślę, że nie powinna Pani narażać swojego zdrowia z ich powodu. Jest Pani osobą pełnoletnią. Może Pani decydować o tym, komu Pani powie o wizycie u specjalisty. Jeśli przeżywa Pani taki kryzys, to warto sprawdzić co się dzieje. Kilka początkowych wizyt zapewne pozwoli ustalić jakiego rodzaju pomoc byłaby najbardziej odpowiednia. Pomocy może Pani szukać m.in. w Poradniach Zdrowia Psychicznego. O ile to tylko możliwe, proszę też nie zapominać o rozmowach z ludźmi, którzy są Pani przychylni i dla których jest Pani ważna. To bardzo ważna pomoc.
Życzę dużo siły.

Karolina Matlak

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
pisze Pani o silnym poczuciu bólu i bezsensu. Wiele trudnych sytuacji, emocji zadziało się w Pani życiu, co nie pozwala Pani wejść w dorosłe, niezależne życie, wypełnione emocjami i energią. Proszę skontaktować się z psychoterapeutą, z którym popracuje Pani nad poczuciem własnej wartości i ważnymi dla Pani wątkami. Pomoc może Pani uzyskać poza szkoła np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam